EMOCJE-NARRACJE

Organizacja

Instytut Kultury Miejskiej, Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego SWPS

Jak bada się emocje w mieście? Jak Twoje ciało reaguje na sztukę? Obserwatorium Kultury IKM i Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego SWPS sprawdzą to w projekcie „EMOCJE-NARRACJE”, który łączy badanie kultury z metodami badań psychologicznych obserwujących naszą fizjologię. Dla mieszkanek i mieszkańców to okazja do uważnego przyjrzenia się własnym reakcjom na przestrzeń Wrzeszcza Dolnego i poznania nowoczesnych metod badawczych.

Na czym polega projekt?

  1. Wyruszysz na dwa krótkie spacery fotograficzne po Wrzeszczu Dolnym: w zwykły dzień i podczas Festiwalu NARRACJE, gdy dzielnica jest wypełniona ludźmi i działaniami artystycznymi. Na początku i końcu trasy będą czekali na Ciebie nasi badacze i badaczki. Dla uczestników mamy bony prezentowe (80 zł) do gdańskiej księgarni.
  2. Dla chętnych – w laboratorium SWPS, za pomocą sprzętów badających różne reakcje organizmu (m.in. aktywność mięśni czy tętno), będziesz miał okazję przyjrzeć się swoim reakcjom na miasto i sztukę! Osoby, które wezmą udział w tym etapie otrzymają dodatkowe bony (50 zł) do jednej z gdańskich księgarni.
  3. W listopadzie spotkamy się w Sieni IKM, gdzie podsumujemy obserwacje i poznasz inne cenne badania z psychologii społecznej.

Brzmi ciekawie? Zapisz się, wypełniając krótki formularz (znajdują się w nim informacje organizacyjne): https://forms.office.com/r/dkNdpyhM9d

Obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Obserwatorium Kultury w Gdańsku – działa od 2012 roku, jego organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej. Obserwatorium realizuje projekty badawcze dotyczące kultury (w szczególności zmian sposobów uczestnictwa i działania w tym obszarze) i miasta. Celem obserwatorium jest pośredniczenie między światem teorii i praktyki kulturalnej.

Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego – centrum działa w strukturze Instytutu Psychologii Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu psychofizjologii, jak i psychologii ewolucyjnej. Jego głównym celem jest wykorzystywanie biologicznych perspektyw do wyjaśniania zachowań społecznych, np. bada znaczenie fizjologicznych mechanizmów dla psychologicznego i społecznego funkcjonowania człowieka.

Obserwatorium Kultury w Gdańsku włącza się w prace nad programami strategicznymi dotyczącymi kultury w mieście.

Wersje elektroniczne publikacji

Dane kontaktowe

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

© Copyright Instytut kultury miejskiej. wszystkie prawa zastrzeżone.