EMOCJE-NARRACJE

Organizacja

Instytut Kultury Miejskiej, Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego SWPS

Dostępność

Prezentacja z podsumowania działania dostępna w Repozytorium Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Do pobrania tutaj

Jak bada się emocje w mieście? Jak Twoje ciało reaguje na sztukę? Obserwatorium Kultury IKM i Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego SWPS sprawdziły to w projekcie „EMOCJE-NARRACJE”, który łączył badanie kultury z metodami badań psychologicznych obserwujących naszą fizjologię. Dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska była to okazja do uważnego przyjrzenia się własnym reakcjom na przestrzeń Wrzeszcza Dolnego i poznania nowoczesnych metod badawczych.

Na czym polegał projekt?

  1. Uczestnicy i uczestniczki wyruszyli na dwa krótkie spacery fotograficzne po Wrzeszczu Dolnym: w zwykły dzień i podczas Festiwalu NARRACJE, gdy dzielnica wypełniona była ludźmi i działaniami artystycznymi. Na początku i końcu trasy czekały na nich nasze badaczki.
  2. Dodatkowo, w laboratorium SWPS, za pomocą sprzętów badających różne reakcje organizmu (m.in. aktywność mięśni czy tętno), mieli okazję przyjrzeć się swoim reakcjom na miasto i sztukę.
  3. W listopadzie 2021 spotkaliśmy się w Sieni IKM: podsumowaliśmy nasze obserwacje i zaprezentowaliśmy inne cenne badania z psychologii społecznej.

O DZIAŁANIU:

rok realizacji: 2021

zasięg: lokalny

Partner działania:

Centrum Badań nad Biologicznymi Podstawami Funkcjonowania Społecznego – centrum działa w strukturze Instytutu Psychologii Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu psychofizjologii, jak i psychologii ewolucyjnej. Jego głównym celem jest wykorzystywanie biologicznych perspektyw do wyjaśniania zachowań społecznych, np. bada znaczenie fizjologicznych mechanizmów dla psychologicznego i społecznego funkcjonowania człowieka.

Obserwatorium Kultury w Gdańsku włącza się w prace nad programami strategicznymi dotyczącymi kultury w mieście.

Deklaracja dostępności

Wersje elektroniczne publikacji

Dane kontaktowe

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

© Copyright Instytut kultury miejskiej. wszystkie prawa zastrzeżone.